Ako to funguje?

  1. Stiahnite a otvorte si aplikáciu Liftago pre iOS alebo Android.
  2. Zadajte v menu v sekcii Platby svoju platobnú kartu (platiť v hotovosti nie je z bezpečnostných dôvodov možné). Pokiaľ už kartu v aplikácii máte, pokračujte k ďalšiemu kroku.
  3. Ako nástupnú adresu zadajte miesto, kde chcete nakúpiť (napr. najbližšia lekáreň alebo obchod s potravinami). Ako cieľovú adresu vyberte miesto, kam chcete nákup priviezť.
  4. Dole na obrazovke kliknite na tlačidlo Požiadavka a vyberte Malý nákup.
  5. Potom pokračujte k výberu vodiča. Vodič vám zavolá, aby zistil, čo potrebujete nakúpiť. Akonáhle všetko dohodnuté zaobstará, privezie to na vybrané miesto. Príchod vodiča je možné sledovať priamo v aplikácii.

Koľko to stojí a ako zaplatíte?

Cena za prepravu sa začína účtovať príchodom vodiča k obchodu.

V odhadovanej cene jazdy teda počítajte aj s dobou, ktorú vodič strávi kúpou. Tá je účtovaná spravidla 6 Kč za minútu. Takže ak bude nákup trvať 20 minút, pripočíta sa vám k cene dovozu 120 Kč za čas, ktorý vodič nakupoval.

K tomu si pripočítajte cenu za samotný nákup.

Celková suma bude po doručení nákupu zaplatená automaticky z platobnej karty zadanej v aplikácii.

Časté otázky

Čo presne a za koľko mi môžete nakúpiť?

Nakúpime a doručíme vám akékoľvek základné potraviny, drogériu alebo lieky, ktoré sú dostupné v bežných obchodoch, a to do celkovej sumy 500 Kč (20 €).

Kde mi nakúpite?

Vo vami vybranom obchode s potravinami, liekmi a drogérií, ktoré sú v týchto dňoch otvorené. Vyberajte prosím obchody, ktoré sú najbližšie vášmu bydlisku. Naši vodiči nebudú musieť ísť ďaleko a nákup budete mať skôr doma. Berte tiež prosím do úvahy otváraciu dobu týchto obchodov a neposielajte vodiča tam, kde je zatvorené.

Ako rýchlo mi nákup priveziete?

Akonáhle si nákup objednáte, vybraný vodič vám zavolá a okamžite vyrazí. Všetko záleží predovšetkým na tom, čo presne chcete nakúpiť a kam pre nákup pôjde. Nákup budete mať doma spravidla do hodiny.

Môžem nákup objednať pre niekoho iného?

Áno, je to možné. Nezabudnite ale nášho vodiča informovať o tom, že nákup povezie niekomu inému a predajte mu telefónne číslo danej osoby, aby sa s ňou mohol spojiť.

Čo keď som práve v karanténe?

Vopred o tom informujte vodiča a dohodnite sa s ním na vhodnom spôsobe odovzdania. Dbajte prosím na to, aby vodič neprišiel do kontaktu s prostredím alebo ľuďmi, ktorí mohli byť vystavení akejkoľvek nákaze.

Kde je služba dostupná?

Vo všetkých mestách, kde jazdíme. Teda v Brne, Českých Budějoviciach, Liberci, Olomouci, Ostrave, Plzni, Prahe, Ústí nad Labem, Zlíne a v Bratislave.